Бренд — adidas

Adidas — німецька компанія з виробництва спортивного одягу, взуття та аксесуарів. Це найбільший виробник спортивного одягу в Європі і другий за величиною в світі.

Все почалося незабаром після Першої світової війни. На початку 1920-х років родина Дасслерів вирішила організувати власну справу — ​виготовлення взуття. Основну роль в цьому сімейному підприємстві грали брати Адольф (Аді) та Рудольф (Руді) Дасслери.

Дасслери відкривають невелике виробництво в приміщенні пральні, де працювала Пауліна Дасслер — їх мати. Спочатку сімейна фабрика спеціалізувалася на виготовленні домашніх тапочок і ортопедичного взуття для тренувань спортсменів-інвалідів. Ці речі користувалися попитом після війни і виготовлялися зі старого військового обмундирування і автомобільних шин.

Через три роки на заводі працювало 12 осіб, включаючи членів сім'ї Дасслер. Потужностей вистачало на виробництво 50 пар взуття на день. Рудольф був комунікабельним і легко йшов на контакт з людьми, тому він активно почав займатися продажами. Справи пішли вгору і 1 липня 1924 брати відкривають компанію Gebrüder Dassler Sportschuhfabrik.

У 1925 році Адольф винайшов перші в світі футбольні бутси з шипами. Футбольна модель виявилася зручною і разом з гімнастичними тапочками стала основною продукцією Дасслерів. Попит на їх взуття був настільки великий, що в 1926 році вони змогли побудувати фабрику, на якій працювало 25 чоловік і яка випускала до 100 пар взуття на день.

У цьому взутті спортсменка Кароліна Радко завойовує першу в історії Німеччини золоту медаль у легкій атлетиці в забігу на 800 метрів. Знакова подія сталася на Олімпіаді 1928 року і назавжди змінила уявлення атлетів про важливість належної екіпіровки. До того ж, результат став світовим рекордом, що протримався до 1944 року — ​це був фурор.

З початком Другої світової війни в 1939 році бізнес сім'ї Дасслер був конфіскований нацистами. За однією з версій Аді і Руді були відправлені на фронт, за іншою —  ​покликаний в армію був тільки Рудольф. Використовуючи фабрику братів, нацисти спробували налагодити виробництво ручних протитанкових гранатометів. Устаткування виявилося не пристосоване для такої роботи, тому з часом там стали випускати спортивне взуття для німецьких солдатів.

На початку 1948, після смерті батька, між братами Адольфом і Рудольфом відбувається доленосна сварка, в ході якої вони зважуються на повне припинення співпраці. Кожен забрав по одній з фабрик і поклявся не використовувати символіку сімейного підприємства. Так утворилися дві незалежні компанії: adidas ​і Puma.

Сьогодні бренд adidas неймовірно успішний і користується величезним попитом. Жодна значуща спортивна подія не проходить без гучної присутності трьох смужок.

Концерн adidas має всього дві власні фабрики, одну в Німеччині і одну в США. Майже вся продукція виробляється 130 незалежними компаніями-партнерами, у яких в цілому 289 фабрик. Станом на 2018 рік у компанії працювало 57 тисяч осіб, а чистий прибуток склав 1,702 млрд євро.

 

ОБРАТИ ADIDAS

    Для комментирования нужно войти или зарегистрироваться

    Вернуться в Блог